ŠAKNIES
KANALŲ
GYDYMAS

Endodontija – dantų šaknų kanalų gydymas. Tikslas – sunaikinti patogeninius mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. 

Kada reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas?

Dažniausiai yra gydomi dantys, kurie turi mažai sveiko danties audinio. Pacientas dažnai jaučia padidėjusį danties jautrumą šaltiems ir karštiems dirgikliams. Danties jautrumas liečiant ar kramtant padidėjęs, pastebimas patinimas ar pakitusi danties spalva. Ant dantenų taip pat gali susiformuoti fistulė. 

Kaip atliekama endodontija?

Endodontinis gydymas – sudėtingas procesas, kurio rezultatų svarba yra danties ilgaamžiškumui išlaikyti. Gydymas yra atliekamas naudojant mikroskopą, koferdamą, ultragarsinį aparatą bei kitus kanalų valymo instrumentus. 

Tinkamai išvalius dantų šaknų kanalus, jie yra plombuojami. Naudojamos priemonės, tokios kaip gutaperčios kaiščiai ir „karšta“ gutaperča. Šios medžiagos yra nekenksmingos, tai yra nesukelia alergijos, netoksiškos. 

Jurgita Tamošiūnaitė-Grigaitienė
Gydytoja endodontologė

Gydymo eiga

Priklausomai nuo burnos ertmės būklės endodontologinis gydymas gali užtrukti iki kelis mėnesius. Vizito metu pas gydytoją odontologą yra padaroma rentgeno nuotrauka, pagal kurią gydytojas įvertina situaciją. 

Atliekamas mechaninis, cheminis kanalų valymas pašalinant pulpą. Kruopščiai išvalius dantų šaknų kanalus atliekamas plombavimas. Dažnai gydytojai odontologai prieš atliekant plombavimą, pažeisto danties audinio tvirtumui ir ilgaamžiškumui užtikrinti naudoja stiklo pluošto kaiščius. 

KAINORAŠTIS

REGISTRACIJA

Užpildykite užklausos formą ir mes netrukus su Jumis susisieksime.

Jei registruojantis Jums kyla klausimų – esamę pasiruošę į į juos atsakyti. Skambinkite telefonu: +370 614 44158