BURNOS
HIGIENA

Profesionali burnos higiena – tai procedūra, kurios metu šalinamos minkštos ir kietos apnašos, dantų akmenys, tiek nuo danties paviršiaus, tiek po dantenomis. Šią procedūrą rekomenduojama atlikti 1-2 kartus per metus. Tokiu būdu galima užkirsti dantenų ligoms, sumažinti dantenų kraujavimą, paburkimą, sustabdyti periodonto ligas. 

Kas atlieka procedūrą?

Šią procedūrą atlieka gydytojas odontologas arba burnos higienistas. 

Gydymo eiga

Profesionali burnos higiena yra atlieka odontologijos kabinete ir susideda iš dviejų etapų – valymo ultragarsiniu skaleriu ir naudojant „Air-flow“ sistemą. Šių dviejų priemonių pagalba ir specialiais instrumentais nuo visų dantų paviršių yra pašalinami toksinai, mikroorganizmai, nuvalomas minkštasis ir kietasis apnašas, esantis virš ir po dantenomis. 

Po procedūros suteikiama informacija

Atlikus profesionalią burnos higieną pacientui gydytojas odontologas arba burnos ertmės higienistas suteikia informaciją apie burnos ertmės priežiūrą, parenka individualias burnos higienos priemones. Jei pacientas turi implantus, rekomenduojamos ir parenkamos specialios implantų priežiūrai skirtos priemonės. 

„Freepik“ asociatyvi nuotr.

 

Kada dar rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną?

  • Prieš chirurginį gydymą – švari burnos ertmė sumažina komplikacijų riziką. 
  • Prieš estetinį plombavimą, protezavimą – šių procedūros yra atliekamos ir pritaikomos prie paciento esamų sveikų dantų spalvos, todėl natūralu, kad kuo šviesesni dantys, tuo gražesnis odontologinio gydymo rezultatas.

Kas yra dantų fluoravimas?

Tai procedūra atliekama naudojant vietinio poveikio fluorido putas, gelį ir laką. Pati procedūra trunka vos kelias minutes ir nesukelia nemalonaus pojūčio.

Procedūra, naudojant fluoro putas arba gelį, atliekama taip:

  • Visų pirma dantys nuvalomi, siekiant pašalinti apnašas nuo dantų, trukdančias fluorui patekti giliai į dantų emalį.
  • Tuomet specialiu individualiu šaukštu ant dantų uždedamas pasirinktinai( braškių, bananų, vyšnių, apelsinų skonio) fluoro gelis arba putos. Laikoma kelias minutes.
  • Nuplaunama.

Fluoro lakas – tai dantų lakas su didele fluoro koncentracija, jis tepamas ant dantų, po to nusausinama.

Svarbu įsidėmėti, kad po procedūros negalima skalauti burnos, valyti dantų, valgyti ar gerti puse valandos, kad fluoras gerai įsiskverbtų į emalį.

Dantų fluoravimas rekomenduojamas pacientams, kuriems per metus atsirado 1-2 nauji dantų pažeidimai (kariesas). Rekomenduojama vaikams su aktyviu ėduonimi, jautriais dantimis. Ypač rekomenduojama vietinės fluoridų aplikacijos dygstant nuolatiniams dantims. Dygstančio danties emalis yra santykinai nesubrendęs ir porėtas, o fluoras – svarbus emalio brendimui (stiprėjimui).

Vaikams dantų fluoravimas dažniausiai atliekamas – fluoro laku, kadangi jis yra malonaus kvapo. Suaugusiems dažniausiai atliekamas fluoravimas fluoro žele ar putomis.

Kaip dažnai reikia atlikti dantų fluoravimą? Dantų fluoravimą putomis ar geliu rekomenduojama atlikti kas 4 mėn., t.y. 3 kartus per metus, o laku – kas 6 mėn.

KAINORAŠTIS

REGISTRACIJA

Užpildykite užklausos formą ir mes netrukus su Jumis susisieksime.

Jei registruojantis Jums kyla klausimų – esamę pasiruošę į į juos atsakyti. Skambinkite telefonu: +370 614 44158