DANTŲ PROTEZAVIMAS

Dantų protezavimas – tai procedūra, kurios metu gydytojas odontologas atkuria trūkstamus dantis ar dantų eiles. Dantų protezavimo tikslas – sugrąžinti estetišką dantų išvaizdą, taisyklingą sąkandį, normalią kramtymo funkciją. 

Kada reikalingas dantų protezavimas?

Dantų protezavimas gydytojų odontologų yra rekomenduojamas, kai dantų vainikas yra stipriai pažeistas karieso, po endodontinio gydymo. Ši procedūra yra taikoma ir kaip alternatyva, keičiant dideles dantų plombas. Vieno ar daugiau dantų trūkumas. 

Dantų protezas arba vainikėlis yra gaminamas dantų technikų laboratorijoje, pagal paciento unikalų atspaudą. Dažniausiai protezavimas yra atliekamas:

laminatėmis, įklotais ir užklotais; dantų vainikėliais; tiltiniais protezais; išimamais dantų protezais; protezavimas ant dantų implantų.

Cirkonio keramika Itin estetiški bei labai tvirti protezai. Šių dantų protezų karkasas yra gaminamas iš cirkonio oksido, kuris ruošiamas kompiuterinio frezavimo būdu. Gaminamas karkasas yra lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos. 

Cirkonio keramika yra rekomenduojama tiek šoninių, tiek priekinių dantų ir pavienių didelių dantų defektų atstatymui, ypač protezavimui ant implantų. 

Bedančio žandikaulio atkūrimas

Bedančio žandikaulio atkūrimas yra atliekamas tada, kai pacientas yra netekęs visų arba didžiosios dalies dantų. Šios procedūros privalumas yra tas, kad ji gali būti atliekama tiek apatiniame, tiek viršutiniame žandikaulyje. 

Bedančio žandikaulio atstatymas yra atliekamas ant 4 implantų. Sugijus implantams, ant jų yra fiksuojami protezai su 10 ar 12 dantų. Šios procedūros tikslas – atkurti įprastines žandikaulio funkcijas: estetinę, kramtymo ir kalbėjimo. 

Gydymo eiga

Ši procedūra yra sudaryta iš 3 pagrindinių etapų. Visas gydymo procesas gali trukti iki 6 mėnesių, viskas priklauso nuo burnos ertmės ir bendros sveikatos būklės. 

Gydytojo konsultacija

Konsultacijos metu gydytojas odontologas padaro skaitmenines panoramines rentgeno nuotraukas, kurios padeda detaliau įvertinti bendrą burnos sveikatą, žandikaulių kaulo būklę bei palengvina sudaryti tikslų gydymo planą. 

Po išsamios paciento apžiūros ir rentgeno nuotraukų analizės, nustatoma, kiek, kokių ir kuriose srityse reikia implantų, kokie konstrukciniai elementai bus naudojami. Konsultacijos metu gydytojas odontologas supažindina pacientą su gydymo planu, implantacijos privalumais ir trūkumais. 

Chirurgija

Implanto sriegimas į kaulą. Pacientas operuojamas taikant vietinę nejautrą. Vieno implanto operacija trunka apie 30-40 minučių. Jei vienu metu yra implantuojama daugiau negu vienas implantas ar atliekamos papildomos procedūros, operacija gali užtrukti apie 1-2 valandas. 

Po atliktos operacijos gydytojas odontologas supažindina pacienta su tolimesne gydymo eiga. Operacijos metu naudojamos siūlės yra išimamos po 10-14 dienų. Prasideda gijimo procesas, laukiama kol implantas apaus kaulu ir įsitvirtins žandikaulyje. Šis procesas gali užtrukti iki 6 mėnesių. Prigijus implantui yra įsukamos gijimo galvutės, kad susiformuotų dantenos aplink būsimą danties vainikėlį. 

Protezavimas ant implanto

Sugijus dantenoms, šis procesas dažniausiai trunka 2-4 savaites, pradedamas protezavimas ant implanto. Gydytojas odontologas nuima dantų atspaudus ir siunčia dantų technikams į laboratoriją, kurioje gaminami individualūs dantų protezai. 

Protezavimui yra naudojami keramikos vainikėliai, tiltiniai protezai ar išimami dantų protezai, priklausomai nuo to kiek reikia atstatyti dantų. 

Dantų protezavimo kompensuojamoji suma

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:

     1. pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims:

  • kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 670,39 Eur;
  • kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 670,39 Eur;
  • kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio – iki 2 062,70 Eur (nustato konsiliumas);

      2. vaikams:

  • kurių kramtymo sistema dar vystosi, protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartinius apsauginius metalinius vainikėlius – iki 342,13 Eur;
  • kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus – iki 2 062,70 Eur (nustato konsiliumas);

      3. asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos:

  • po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 670,39 Eur;
  • atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir (ar) žandikaulių srities kaulo rezekcija – iki 2 062,70 Eur (nustato konsiliumas).

Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.

Kainoraštis

REGISTRACIJA

Užpildykite užklausos formą ir mes netrukus su Jumis susisieksime.

Jei registruojantis Jums kyla klausimų – esamę pasiruošę į į juos atsakyti. Skambinkite telefonu: +370 614 44158