PROTEZAVIMAS

   V.V.O.C. odontologijos centre atliekamas protezavimas:

  • laminatėmis, įklotais ir užklotais

  • dantų vainikėliais

  • tiltinias protezais

  • išimamais dantų protezais

  • protezavimas ant dantų implantų

 

  Laminatėmis protezuojama tada, kai plombavimas negali suteikti pakankamai gero estetinio vaizdo ir tvirtumo. Laminatės – keramikos plokštelės priekiniam dantų paviršiui uždengti. Jos gaminamos iš stiklo keramikos ar kompozito.

 Dantų įklotai ir dantų užklotai dar laikomi savotiškomis plombomis. Tik gaminami jie dantų technikos laboratorijose, nuėmus antspaudą nuo protezavimui paruoštų dantų. Jais atstatomi pažeidimai danties vagelių ir duobučių srityje, be to, gali būti įtraukti ir kontaktiniai paviršiai.Įklotai ir užklotai tarnauja ilgiau nei kompozitinė plomba.

Vainikėliai ir tilteliai gaminami iš metalo keramikos (porceliano ant metalinio karkaso), bemetalės keramikos (stiklo keramikos ar porceliano ant cirkonio oksido karkaso) 

  Metalokeramikos protezas yra estetiškai atrodantis ir ilgalaikis protezas ,galintis tarnauti apie dešimtmetį ir ilgiau. Šio dantų protezo šerdis pagaminta iš metalo, o šis padengiamas porceliano (keramikos) sluoksniu. Štai kodėl tokiu principu pagaminti dantų protezai vadinami metalo keramikos protezais.

  Bemetale keramika tam tikromis savybėmis ji pranoksta metalo keramiką. Bemetalė keramika yra pralaidi šviesai, jos fizinės savybės artimos natūralaus danties savybėms, dažniausiai gaminama cirkonio oksido, aliuminio oksido, ličio disilikato, kitų stiklo keramikų, skirtų presavimui, pagrindais. Ant šių karkasų užkepami estetiniai keramikos sluoksniai. Metalinė protezo konstrukcija nėra pralaidi šviesai. Pasirinkus šią konstrukciją,  dantenos gali atrodyti tamsesnės. Priekinius ir dantis patartina protezuoti bemetale keramika. Ji estetiška ir biologiškai suderinama, nematyti metalo krašto.

  Cirkonio keramika – tai itin estetiški ir labai tvirti protezai. Jų karkasas yra pagamintas iš cirkonio oksido, kuris ruošiamas kompiuterinio frezavimo būdu. Karkasas lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos. Cirkonio keramikos protezas lyginant su metalo keramika – vietoj tamsaus metalinio karkaso yra naudojamas baltos spalvos tvirtas cirkonio oksido karkasas. Jis pasižymi šviesos pralaidumo savybe. Taigi cirkonio keramikai būdinga gera estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Cirkonio keramika rekomenduojama tiek šoninių, tiek priekinių dantų ir pavienių bei didelių dantų defektų atstatymui, ypač protezavimui ant implantų.

Lanko atraminiai protezai
    Šie protezai yra gaminami liejimo būdu ir turi specialią konstrukciją. Lanko atraminiai protezai (biugeliai) siūlomi pacientams, kurie sutinka nešioti išimamą protezą, kurių likę sveiki dantys yra tvirti, nepažeisti  periodontologinių ligų ar ėduonies. Šis protezas prie sveikų paciento dantų tvirtinamas kabliuku ir užraktų sistema, kuri suteikia pacientui komfortabilumą kalbant ir kramtant, protezas nejuda ir išlieka stabilus. Lanko atraminiai protezai ne tik užtikrina gerą burnos estetiką, bet ir mažiau remiasi į burnos gleivinę, todėl leidžia liežuviui nekliudomam artikuliuoti garsus.Viena iš lanko atraminių protezų rūšių yra Bredent protezai.

    ,,Bredent“ (Vokietija) medžiagos, naudojamos  dantų protezų gamybai, vadinamos termoplastinėmis medžiagomis, kurių dėka dantų technikas gali pagaminti dantų protezus jautriems asmenims be cheminių priedų ar katalizatorių, nes naudojamose termoplastinėse medžiagose nėra jokių toksinių ir alergiją sukeliančių sudedamųjų dalių.

    „Bredent“ - tanki termoplastinė medžiaga, kuri sukuria gražų ir ilgalaikį dantų protezą. Ši unikali medžiaga yra stipri, lanksti ir puikiai atitinka Jūsų natūralią danties spalvą. Su „Bredent“ liejimo sistema galima gaminti išimamus (pilnas ir dalines plokšteles, lanko atraminius protezus) ir neišimamus (vainikėlius, tiltus) dantų protezus. Visų svarbiausia, ši medžiaga puikiai tinka pacientams, kurie yra alergiški metalui.